מתי הזמן הטוב ביותר להתחיל לתת לתינוקכם עיסוי תינוקות? ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון לפני שאתם נותנים לתינוקכם את העיסוי הראשון. אלה כוללים: חששות בטיחות, היתרונות של עיסוי עבור התינוק שלך, ואת הטכניקות לשימוש. המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על טכניקות העיסוי הטובות ביותר לתינוקכם. אם יש לך שאלות או חששות, אל תהסס לפנות אלינו.

הזמן הטוב ביותר לעסות תינוק

עיסוי תינוק הוא דרך מצוינת להתחבר לילדך וללמוד על שלבים התפתחותיים שונים. זה נעשה בצורה הטובה ביותר כאשר התינוק שלך ער, לא עייף מדי או רעב, והוא מעוניין בסביבה שלו או שלה. הניחו את תינוקכם על מגבת נקייה מולכם בסביבה חמה ונוחה.

אתה יכול להתחיל לתת לתינוק שלך עיסויים ברגע שהוא או היא נולדים. נסו להימנע מלתת להם עיסויים מיד לאחר ההאכלה, מה שעלול להשכיב אותם לישון. לחלופין, תוכלו לעסות את תינוקכם כחלק משגרת השינה או משגרת השינה שלכם לאחר האמבטיה. אתה יכול גם לתת לתינוק שלך עיסוי לאחר החלפת חיתול.

אמנם אין הנחיות רשמיות לגבי הזמן הטוב ביותר לעסות תינוק, אך הקונצנזוס הכללי הוא שעיסויים צריכים לחכות עד שהתינוק יהיה בן חודש. לאחר מכן, מחסום העור מפותח יותר וישיל את גוש חבל הטבור שלו. בנוסף, שמן עיסוי יכול להיספג על ידי התינוק שלך, וכתוצאה מכך זיהום. כמו כן, נסו להימנע מעיסוי של תינוק אם הוא או היא ילד צעיר מאוד כי זה יכול להיות מלחיץ ומסיח את הדעת עבור תינוק.

מחקרים הראו כי עיסויים יכולים לשפר את השינה של התינוק ולהפחית עצבנות. בזמן שאתם נותנים לתינוקכם עיסוי, זכרו לבקש תחילה רשות. זה יעזור לתינוק שלך להכיר את התהליך, כמו גם לתת לו או לה הזדמנות לומר לא.

טכניקות לשימוש עיסוי תינוקות

בין אם אתם הורים טריים או סתם מחפשים כמה טיפים לעיסוי תינוקות נהדר, טכניקות אלה יכולות להפוך את החוויה למהנה ומרגיעה כאחד. ראשית, וודאו שאתם מוצאים מקום נוח לעסות את התינוק. זה צריך להיות שקט, עם תאורה עמומה, ואת הטמפרטורה לא צריך להיות חם מדי או קר מדי. לאחר שמצאתם את המקום הנכון, תוכלו להתחיל לעסות את גופו של הקטן על ידי הנחתו על משטח רך כמו שמיכה רכה. אתה יכול גם לנגן מוסיקה רכה ולהדליק כמה אורות רכים בחדר.

לאחר מכן, וודאו שאתם מוצאים את החלקים הרגישים ביותר בגוף התינוק. משמעות הדבר היא הפנים, הצוואר והבטן. יש לעסות אזורים אלה בעדינות במעגלים קטנים, באמצעות קצות האצבעות. הימנעו מהסרעפת והימנעו מעיסוי כפתור הבטן של התינוק. אתה יכול גם להשתמש ברפידות האצבעות שלך כדי לעסות את פניו של התינוק.

תוך כדי עיסוי התינוק, היזהרו לא להניח את האצבעות על עמוד השדרה, אלא על חריץ עמוד השדרה. כדאי גם להימנע מדחיפה חזקה מדי על ברכיו של תינוקכם, שכן הדבר עלול לפגוע בברכיים העדינות שלהם. לאחר שעשיתם זאת, עסו בעדינות את השכמות, הישבן והגב התחתון. לבסוף, הקפידו לסיים עם משיכה עדינה וסופית.

עיסוי תינוקות הוא דרך נפלאה להתחבר לתינוק שלך. נסו לעסות את התינוק לאחר זמן האמבטיה או כשהוא רגוע. תוך כדי עיסוי, נסו לשיר איתם או לדבר איתם. אין דרך נכונה או לא נכונה לעסות תינוק; הדבר החשוב ביותר הוא לעקוב אחר הרמזים שלהם.

חששות בטיחותיים

אחד החששות העיקריים בעת ביצוע עיסוי תינוקות הוא בטיחות. חלק מהתינוקות נראים לא נוחים עם המגע בהתחלה. עם זאת, גירוי של חוש המגע יכול לשפר את ההתפתחות הפסיכולוגית והחברתית, ולהגדיל את הקשר בין ההורים לתינוקות שלהם. עם זאת, אתה צריך רק לתת עיסוי לתינוק שהוא ער ומראה כמה סימנים חיוביים.

ראשית, ודא שהחדר נמצא בטמפרטורה נוחה. לדוגמה, זה צריך להיות חם במהלך החורף וקריר בקיץ. זה צריך להיות גם סירקולציה טובה של אוויר צח אורות נמוכים יותר. זה ימזער את הסיכון לתאונות ופציעות אחרות. בנוסף, עורו של התינוק רגיש מאוד, לכן הימנעו מהפעלת לחץ רב מדי על העור.

חשוב גם להשתמש בשמן עיסוי מתאים. שמנים צריכים להיות לא רעילים ובטוחים לבליעה. תינוקות מכניסים את ידיהם ועורם לפה, ולכן חשוב לבדוק שמן על כתם עור לפני השימוש בו על תינוק. חשוב גם להתייעץ עם רופא הילדים שלך לגבי היישום של שמן עיסוי.

יתרון נוסף של עיסוי תינוקות הוא שהוא משפר את בריאות המיקרוביום של התינוק. המיקרוביום מורכב מחיידקים שחיים בעור ובמעיים. המיקרוביום חיוני במערכת החיסון ומשמש כמחסום למניעת זיהומים.