ישנם מספר תסמינים שצריך לחפש כאשר התינוק שלך נגוע בתולעים. אם אתם חושדים בתולעים, אתם עשויים לדאוג שילדכם מדבק. למד על הסימפטומים ואפשרויות הטיפול בזיהום זה. בנוסף תלמדו על מניעה וטיפול תרופתי.

תסמינים

אם אתה רואה סימנים של תולעים אצל תינוקך, פעל במהירות וקבל טיפול מיידית בתולעים. ניתן לטפל ברוב זיהומי התולעים באמצעות תרופות דרך הפה. הרופא שלך ירשום תרופות לתילוע בהתאם לסוג זיהום התולעים וגיל ילדך. ייתכן שילדך זקוק גם לתוספי ברזל, אם הם אנמיים.

תולעים מתפשטות באמצעות מגע, לכן הקפידו לשטוף את ידיו של ילדכם לאחר השימוש בשירותים ולפני הטיפול במזון. כמו כן, עודדו את ילדכם להימנע מלגרד את החלק התחתון שלו. אם אתה חושב שלילדך יש תולעים, פנה לרופא המשפחה שלך, שעשוי לבצע בדיקת סרט דביק. בבדיקה זו, פי הטבעת של ילדכם מכוסה בחתיכה דקה של סרט דביק, אותו אתם מסירים ומדביקים על שקף זכוכית. אם אתה רואה את הביצים האלה, סביר להניח שלתינוק שלך יש תולעים.

התסמין הראשון של תולעים אצל תינוקות הוא עצירות

. תינוקות שנדבקו בהלמינת' עלולים לסבול משלשולים, נפיחות וכאבי בטן. תולעים יכולות לחקות מחלות ותסמינים רבים ושונים, מה שמקשה על ההורים לזהות את ההדבקה בתולעים.

תולעים יכולות גם לגרום לפריחה אדומה סביב פי הטבעת, מה שעלול להוביל לזיהום. במקרים מסוימים, התולעים יכולות אפילו לעבור לנרתיק, ולגרום לגירוד ולהפרשה מהנרתיק. למרבה המזל, ישנן תרופות לטיפול בזיהומי תולעים בתינוקות שאינם דורשים מרשם.

קיימות שתי תרופות עיקריות לטיפול בתולעים אצל תינוקות. Mebendazole היא הבחירה הראשונה, בעוד Pyrantel היא אפשרות שנייה. ניתן להשתמש בשתי התרופות הללו בילדים בין 13 חודשים לגיל שנה. תרופות אלו בטוחות לנשים בהריון ולתינוקות וניתן להשתמש בהן לאורך זמן.

תסמינים נוספים כוללים בטן נפוחה ותסמונת המעי הרגיז. אם התולעים לא מטופלות מיד, תולעים עלולות לגרום לבעיות חמורות. במקרה הגרוע, התולעים עלולות לגרום לדלקת התוספתן ואף לחסום את התוספתן.

יַחַס

אם לתינוק שלך יש תולעים, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להרחיק אותו ממעונות יום ובתי ספר. דבר נוסף שכדאי לעשות הוא להקפיד על שטיפת ידיים היטב, במיוחד לאחר השימוש בשירותים. הקפד ללמד את ילדך לשטוף ידיים גם לפני שהוא נוגע באוכל. כמו כן, כדאי להקפיד על שתיית מים נקיים. אפשר לסנן או להרתיח במידת הצורך. כדאי גם לשטוף את המצעים לעתים קרובות. כמו כן, אל תשכח לשטוף ירקות ופירות, מכיוון שהם יכולים להכיל ביצי תולעים.

תולעים יכולות להיתפס ממים מלוכלכים, אדמה או מזון לא נקי. התסמין השכיח ביותר של זיהום בתולעים בתינוק הוא תחתית מגרדת. התסמינים יכולים לכלול גם שלשולים וגרד יתר. הזיהום יכול גם לגרום לחוסר ספיגה של חומרים מזינים ולהוביל לאובדן תיאבון. עם זאת, קל יחסית לטפל בתולעים. אתה יכול לרכוש תרופות תולעים מבית המרקחת המקומי שלך ללא מרשם.

קיימות מספר שיטות לטיפול בתולעים אצל תינוקות. שיטה אחת היא שימוש בתרופה בשם Mebendazole, שהיא יעילה מאוד. עם זאת, עליך לזכור כי Mebendazole אינו מומלץ במהלך ההריון וההנקה. עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש בתרופה זו אם אתה חושד בזיהום תולעת בילדך.

דרך נוספת לזהות תולעים בתינוק היא לבדוק את הצואה שלהם. לעתים קרובות, תולעי חוט נראות בפי הטבעת או בצואה. עם זאת, קשה יותר לזהות אותם אצל פעוט. תינוק יכול להיות קשה להסתכל, אז אתה יכול להשתמש בלפיד כדי לבדוק.

כדי למנוע תולעים, עליך תמיד להחליף חיתולים של ילדך ולשטוף את ידיו מדי יום. ילדכם גם לא צריך לגרד או לכסוס את ציפורניו. יתר על כן, אתה צריך להחליף את התחתונים שלהם מדי יום. דבר נוסף שעליך לעשות הוא להמנע ממציצת אגודל וכסיסת ציפורניים, מכיוון שהם עלולים להפיץ את התולעים לאנשים אחרים. ילדך יכול גם להידבק בתולעת סיכה, אם אתה מבחין בתסמינים אלה אצל ילדך.

מלבד היותם גורם שכיח לכאבי בטן ואי נוחות, קל לטפל בתולעי חוט גם באמצעות תרופות ונוהלי היגיינה פשוטים. תולעי סיכה הן גם זיהום תולעים נפוץ בבריטניה. הזיהום אינו חמור במיוחד וניתן לטפל בו באמצעות קורס של אנטיביוטיקה.
תולעים בתינוק

מְנִיעָה

מניעת תולעים בתינוק כרוכה בשמירה על תנאי היגיינה ונהלי היגיינה בבית. ילד יכול לקבל דלקות תולעים דרך לכלוך וגורמים סביבתיים אחרים, ולכן חשוב לשמור על הבית נקי ומסודר. תרופה לתילוע היא דרך יעילה להיפטר מתולעים ולוודא שילדך יגדל לפוטנציאל המקסימלי שלו.

אתה יכול גם לזהות תולעים אצל ילד על ידי ביקור אצל רופא ילדים. רופא ילדים יוכל לאבחן את המצב על סמך הסימפטומים של ילדך ונוכחות או היעדר מחלות אחרות. ייתכן שתתבקשו לבדוק את הקקי של הילד לאיתור תולעים או לקחת דגימת צואה לבדיקה במעבדה. מדי פעם, רופא ילדים עשוי להשתמש באולטרסאונד בטן כדי לדמיין תולעים נעות בתוך גוף התינוק.

תרופות טבעיות מועילות גם בטיפול בתולעים בתינוק

תמציות כורכום ופרחי נים הן שתיהן תרופות יעילות נגד תולעים. בעוד ששיטות אלו אינן יעילות ב-100%, הן יכולות לסייע במניעת זיהומי תולעים ולהקל על הסימפטומים שלהן. ניתן לצרוך תמציות פירות ופרחים של נים כאמצעי מניעה למניעת תולעים. בנוסף לשימוש בתרופות אלו, אתה יכול גם לנסות להוסיף אבקת כורכום לחלב של תינוקך.

תולעי סיכה הן תולעים קטנות ולבנות שחיות בפי הטבעת. אתה יכול למצוא אותם על החלק התחתון של הילד או בשירותים לאחר הרחצה. התולעים נעות בדרך כלל סביב פי הטבעת ועלולות לגרום לגרד וכאב. במקרים מסוימים, התולעים יכולות לעבור לתוך הנרתיק.

תולעי סיכה מדבקות מאוד ויכולות לעבור מאדם לאדם. הם יכולים לעבור לאחרים דרך אבק, מזון או בגדים. הם יכולים לחיות שבועיים מחוץ לגוף. לכן, עליך לנקוט באמצעי זהירות בעת נגיעה בפי הטבעת ובפה של תינוקך. התסמינים של תולעי סיכה משתנים מילד לילד. ילד עלול לחוות גירוד בפי הטבעת ובנרתיק, עצבנות או חום.

נטילת תרופות נגד תולעים יכולה למנוע מהתולעים להיכנס למעיים של הילד. תרופה זו ניתנת לרכישה ללא מרשם או במרשם רופא. לוקח כשבועיים עד שהתרופה פועלת, וניתן לראות שיפור מסוים לאחר שבוע-שבועיים. אתה יכול גם לכבס את הבגדים של ילדך כדי להפחית את הסיכוי להידבקות חוזרת.

תרופות

טיפול תרופתי לתולעים בילד יעיל בדרך כלל בהפחתת תסמינים וניתן להשתמש בו בתינוקות החל מגיל שישה חודשים. התרופות נסבלות היטב ולעיתים נדירות גורמות לתופעות לוואי חמורות. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן התכווצויות בבטן ושלשולים. אסור ליטול אותם על ידי נשים בהריון שמניקות. אם אינך בטוח אם עליך להשתמש בתרופות לתולעים בתינוקך, דבר עם הרופא שלך.

כדי למנוע התפשטות של תולעים, ודא שילדך שוטף את ידיו ותחתיתו לאחר כל קקי. שמירה על ניקיון הבית היא דרך נוספת למנוע תולעים. מלבד היגיינה נאותה, כדאי להימנע מאכילת בשר נא וירקות מבושלים למחצה. כדאי גם להימנע ממיכלי מים ציבוריים לילדיכם. תמיד להרתיח או לסנן את המים שילדך שותה. לבסוף, כדאי להימנע מאכילת עלים ירוקים או בשר נא עבור ילדכם.

אם יש לך חשד שלילדך יש תולעים, עליך לפנות מיד לרופא שלך. אם לילדך יש תולעי חוט, קו הטיפול הראשון הוא טבליות אנטי-טפיליות. ניתן לקנות אותם ללא מרשם או לרשום על ידי רופא המשפחה שלך. יש ליטול אותם למשך שבועיים לפחות. תרופה זו יכולה גם למנוע את התפשטות התולעים לשאר בני המשפחה.

תסמינים של הדבקה בתולעים בתינוק כוללים גירוד בעור בפי הטבעת, שעלול להיות גרוע יותר בשעות הלילה. ניתן לראות תולעים גם בקקי של תינוק ובנייר טואלט. התולעים הן זעירות, דקות ואורכן כשניים עד שלושה עשר מילימטרים. זיהומים הנגרמים על ידי תולעים עלולים לגרום למספר סיבוכים חמורים.

תולעי סיכה הן זיהום התולעים הנפוץ ביותר בארצות הברית. אלו תולעים לבנות זעירות שחיות במעיים. תולעי סיכה ניתנות לזיהוי בקלות לפי החוט הלבן שהן מייצרות. ילדים נגועים עלולים לחוות גם כאבי בטן או גירוד, כמו גם הקאות ובחילות.

למרבה המזל, קיימת תרופת תולעי חוט ללא מרשם. תרופה זו נקראת Mebendazole, והיא זמינה לרוב בטבליות לעיסה או בצורה נוזלית. עם זאת, ישנם מספר אמצעי זהירות חשובים. אסור לתת תרופה זו לתינוק מתחת לגיל שנתיים. בעוד שהתרופה הורגת את התולעים, היא לא הורגת את הביצים. לפיכך, חשוב לנקות היטב את הבית לפני מתן התרופה.